1st–2nd June 2019 — 2019 Race 2

Results

Results tentative and subject to further verification

Class: 1 Dog (Dual Heat) Distance: 2.80 km
Rank Award Driver Dog(s) Heat 1 Heat 2 Total Driver Points Dog Points
1 1 Terry O'Connor Griz 06:34 06:45 13:19 18 19
2 2 Trevor Taylor Chief 07:05 06:15 13:20 17 18
3 3 Vaughan Oke Dakota 08:00 07:03 15:03 16 17
4 4 Jon Marcollo Banks 07:48 07:34 15:22 15 16
5 5 Erin Coleman-Fraser Aspen 08:02 08:40 16:42 14 15
6 6 Geoff Barnes Tango 08:45 08:41 17:26 13 14
7 7 David Devlin Dash 08:50 08:37 17:27 12 13
8 8 Ray Crombie (R) Akira 08:31 08:57 17:28 11 12
9 Jnr Charlotte Davies (J) Heily 08:58 08:32 17:30 NA NA
10 9 Jody Quteifan Marvel 08:18 09:29 17:47 10 11
11 NF Meg Scott Maximus 09:03 08:48 17:51 NF 10
12 10 Daniel Martin Memphis Bell 08:42 09:11 17:53 9 9
13 NH Helen Weber (R) Frank 09:23 08:40 18:03 NH NH
14 11 Michelle Farrow Dakota 09:16 08:55 18:11 8 8
15 12 Alan Bowles (R) Evie 10:40 10:31 21:11 7 7
16 NH Briar Sutherland Bear 10:17 11:17 21:34 NH NH
17 13 Allan Kent (R) Luko 10:31 11:12 21:43 6 6
18 14 Kim O'Connor Mia 11:08 11:07 22:15 5 5
19 15 Annalise Hill Steeley 11:10 11:48 22:58 4 4
20 16 Doug Harry Storm 12:20 12:30 24:50 3 3
21 17 Scott Geddes Ani 11:59 12:54 24:53 2 2
22 NH Sharon Crombie (R) Coupe 15:24 13:20 28:44 NH NH
23 Jnr Connor Lamond-Dobson (J) Maverick 13:48 18:54 32:42 NA NA
24 18 Jacqueline Kent Maize 18:14 20:48 39:02 1 1
- - Gary Lopez Neo 10:07 DNF -
- - Sally Hancock Shadow 18:08 SCR -
Class: 2 Dog (Dual Heat) Distance: 0.00 km
Rank Award Driver Dog(s) Heat 1 Heat 2 Total Driver Points Dog Points
1 1 Terry O'Connor Jeannie; Teeko 08:17 08:08 16:25 7 7
2 NH Vaughan Oke Kinzer; Lacey 09:22 07:59 17:21 NH NH
3 2 Erin Coleman-Fraser Hope; Rev 09:23 09:11 18:34 6 6
4 3 Lisa Bowles Jim; Cougar 09:43 10:23 20:06 5 5
5 4 Briar Sutherland Zor-El; Zeus 10:30 10:47 21:17 4 4
6 5 Bernadette Reed Kash; Ink 10:45 11:11 21:56 3 3
7 6 Kim O'Connor Zane; Lola 11:32 10:37 22:09 2 2
8 7 Annalise Hill Mya; Stella 13:16 16:40 29:56 1 1
Class: 4 Dog (Dual Heat) Distance: 0.00 km
Rank Award Driver Dog(s) Heat 1 Heat 2 Total Driver Points Dog Points
1 1 David Hodgson Bear; AJ; Forest; Wally 15:10 13:59 29:09 3 3
2 2 Courtney Persson Monkey; June; Gilbert; Busy 15:01 14:55 29:56 2 2
3 3 Bec Lewien Timber; Oak; Willow 17:14 18:47 36:01 1 1
Class: 6 Dog (Dual Heat) Distance: 0.00 km
Rank Award Driver Dog(s) Heat 1 Heat 2 Total Driver Points Dog Points
1 1 Tim Huntley Britta; Tambo; Rick; Newt; Glenn; Winter 13:40 13:13 26:53 4 4
2 2 Ben Visser Stryder; Rogue; Diesel; Storm; Bullet; Billie 14:51 15:12 30:03 3 3
3 3 Kim Offner Axel; Winter; Darka; Healy; Hartley; King 15:01 16:33 31:34 2 2
4 4 Martin Cord Bandit; Rayne; Sasha; Kaiyah; Taz; Chance 17:19 17:46 35:05 1 1
Class: Pee Wee Distance: 0.00 km
Rank Award Driver Dog(s) Heat 1 Total Driver Points Dog Points
No results recorded
Class: Canicross (1 Heat) Distance: 0.00 km
Rank Award Driver Dog(s) Heat 1 Total Driver Points Dog Points
1 NH Simon Wilson (R) Sammy 11:51 11:51 NH NH
2 1 Alan Bowles (R) Porsha 14:48 14:48 NA NA
3 2 Ian Dobson Shaylee 17:35 17:35 NA NA
4 3 Michelle Farrow Nina 18:43 18:43 NA NA