22nd–23rd June 2019 — 2019 Race 3

Results

Results tentative and subject to further verification

Class: 1 Dog (Dual Heat) Distance: 2.80 km
Rank Award Driver Dog(s) Heat 1 Heat 2 Total Driver Points Dog Points
1 1 Trevor Taylor Chief 05:14 05:09 10:23 17 18
2 2 Terry O'Connor Griz 05:25 05:29 10:54 16 17
3 3 Vaughan Oke Dakota 05:58 06:11 12:09 15 16
4 4 Jon Marcollo Banks 05:51 06:43 12:34 14 15
5 5 Daniel Martin Memphis Bell 06:27 06:24 12:51 13 14
6 NM Michelle Baker Kayla 06:34 06:19 12:53 NM NM
7 Jnr Charlotte Davies (J) Heily 06:34 06:35 13:09 NA NA
8 6 Anthony Coleman-Fraser Aspen 06:36 06:37 13:13 12 13
9 7 David Devlin Dash 06:29 06:51 13:20 11 12
10 8 Ray Crombie (R) Akira 06:26 06:55 13:21 10 11
11 NH Helen Weber (R) Frank 07:02 06:54 13:56 NH NH
12 9 Michelle Farrow Dakota 06:54 07:05 13:59 9 10
13 NF Meg Scott Maximus 07:07 07:09 14:16 NF 9
14 10 Geoff Barnes Tango 07:23 07:08 14:31 8 8
15 11 Kim O'Connor Mia 07:43 07:05 14:48 7 7
16 12 Gary Lopez Neo 07:19 07:41 15:00 6 6
17 13 Alan Bowles (R) Evie 07:55 07:32 15:27 5 5
18 14 Allan Kent (R) Luko 08:18 07:57 16:15 4 4
19 15 Doug Harry Storm 08:04 08:26 16:30 3 3
20 NM Erin Lindner Casper 10:50 08:30 19:20 NM NM
21 16 Scott Geddes Ani 10:52 10:36 21:28 2 2
22 Jnr Connor Lamond-Dobson (J) Maverick 11:22 14:36 25:58 NA NA
23 17 Jacqueline Kent Maize 12:01 13:59 26:00 1 1
- - Sally Hancock Shadow 08:53 SCR -
- - Verity Giles Narla 09:18 SCR -
Class: 2 Dog (Dual Heat) Distance: 0.00 km
Rank Award Driver Dog(s) Heat 1 Heat 2 Total Driver Points Dog Points
1 NH Jon Marcollo Sass; Mac 08:44 08:47 17:31 NH NH
2 1 Terry O'Connor Jeannie; Teeko 09:10 09:10 18:20 5 5
3 2 Erin Coleman-Fraser Hope; Rev 09:31 09:13 18:44 4 4
4 3 Lisa Bowles Jim; Cougar 10:06 09:47 19:53 3 3
5 4 Geoff Barnes Kash; Ink 11:14 10:55 22:09 2 2
6 5 Kim O'Connor Zane; Lola 11:44 11:14 22:58 1 1
7 NF Peter Gray Mia; Blaize 20:40 19:09 39:49 NF NF
- - Vaughan Oke Kinzer; Lacey 11:37 SCR -
Class: 4 Dog (Dual Heat) Distance: 0.00 km
Rank Award Driver Dog(s) Heat 1 Heat 2 Total Driver Points Dog Points
1 1 David Hodgson Bear; AJ; Forest; Wally 18:45 18:00 36:45 3 3
2 2 Courtney Persson Monkey; June; Gilbert; Busy 21:13 22:00 43:13 2 2
3 3 Bec Lewien Timber; Oak; Willow 21:49 21:25 43:14 1 1
Class: 6 Dog (Dual Heat) Distance: 0.00 km
Rank Award Driver Dog(s) Heat 1 Heat 2 Total Driver Points Dog Points
1 1 Tim Huntley Tambo; Rick; Newt; Glenn; Winter 17:24 16:59 34:23 4 4
2 2 Ben Visser Stryder; Rogue; Diesel; Storm; Bullet; Billie 18:30 19:02 37:32 3 3
3 3 Kim Offner Axel; Winter; Darka; Healy; Hartley; King 19:59 23:48 43:47 2 2
4 4 Martin Cord Bandit; Rayne; Sasha; Kaiyah; Taz; Chance 23:03 23:22 46:25 1 1
Class: Pee Wee Distance: 0.00 km
Rank Award Driver Dog(s) Heat 1 Total Driver Points Dog Points
No results recorded
Class: Canicross (1 Heat) Distance: 0.00 km
Rank Award Driver Dog(s) Heat 1 Total Driver Points Dog Points
1 NH Simon Wilson (R) Sammy 09:48 09:48 NH NH
2 1 Alan Bowles (R) Porsha 10:03 10:03 NA NA
3 NH Helen Weber (R) Winston 10:21 10:21 NH NH
4 2 Ian Dobson Blaize 14:12 14:12 NA NA
5 3 Michelle Farrow Nina 15:57 15:57 NA NA
5 NM Michelle Baker Koda 15:57 15:57 NA NA