27th–28th July 2019 — 2019 Race 4

Results

Results tentative and subject to further verification

Class: 1 Dog (Dual Heat) Distance: 0.00 km
Rank Award Driver Dog(s) Heat 1 Heat 2 Total Driver Points Dog Points
1 1 Trevor Taylor Chief 05:31 05:17 10:48 16 17
2 2 Terry O'Connor Griz 05:40 05:24 11:04 15 16
3 3 Ray Crombie (R) Akira 06:52 06:44 13:36 14 15
4 4 David Devlin Dash 07:04 06:42 13:46 13 14
5 5 Daniel Martin Memphis Bell 07:08 06:46 13:54 12 13
6 6 David Hodgson Eva 06:29 07:41 14:10 11 12
7 7 Michelle Farrow Dakota 07:28 07:11 14:39 10 11
8 NF Meg Scott Maximus 07:52 07:32 15:24 NF 10
9 8 Gary Lopez Neo 08:15 08:00 16:15 9 9
10 9 Doug Harry Storm 08:44 08:19 17:03 8 8
11 NH Briar Sutherland Bear 08:37 08:48 17:25 NH NH
12 10 Allan Kent (R) Luko 09:09 08:21 17:30 7 7
13 11 Kim O'Connor Mia 08:45 08:51 17:36 6 6
14 12 Alan Bowles (R) Evie 09:42 08:03 17:45 5 5
15 13 Sally Hancock Shadow 09:34 09:15 18:49 4 4
16 14 Jacqueline Kent Maize 10:11 09:31 19:42 3 3
17 15 Samantha Huntley Crystal 10:40 09:49 20:29 2 2
18 NM Ken Lindner Casper 11:34 09:23 20:57 NM NM
19 16 Scott Geddes Ani 10:38 10:23 21:01 1 1
20 NH Erin Lindner Loki 13:25 13:34 26:59 NH NH
- - Vaughan Oke Dakota DQ DQ -
- - Ian Dobson Maverick 11:59 SCR -
Class: 2 Dog (Dual Heat) Distance: 0.00 km
Rank Award Driver Dog(s) Heat 1 Heat 2 Total Driver Points Dog Points
1 1 Terry O'Connor Jeannie; Teeko 06:59 06:55 13:54 4 4
2 NH Jon Marcollo Sass; Mac 07:16 07:06 14:22 NH NH
3 2 David Hodgson Hope; Rev 07:38 07:33 15:11 3 3
4 3 Lisa Bowles Jim; Cougar 08:11 07:58 16:09 2 2
5 4 Briar Sutherland Zor-El; Zeus 08:18 08:09 16:27 1 1
6 NM Guy Offner Hartley; Dojo 11:44 09:53 21:37 NM NM
7 NF Peter Gray Mia; Blaize 19:37 17:16 36:53 NF NF
Class: 4 Dog (Dual Heat) Distance: 0.00 km
Rank Award Driver Dog(s) Heat 1 Heat 2 Total Driver Points Dog Points
1 1 David Hodgson Bear; AJ; Forest; Wally 15:18 14:24 29:42 3 3
2 2 Courtney Persson Monkey; June; Gilbert; Busy 16:20 16:23 32:43 2 2
3 3 Bec Lewien Timber; Oak; Willow 17:58 17:34 35:32 1 1
Class: 6 Dog (Dual Heat) Distance: 0.00 km
Rank Award Driver Dog(s) Heat 1 Heat 2 Total Driver Points Dog Points
1 1 Tim Huntley Tambo; Rick; Newt; Glenn; Winter 14:22 14:03 28:25 4 4
2 2 Ben Visser Stryder; Rogue; Diesel; Storm; Bullet; Billie 17:22 15:25 32:47 3 3
3 3 Martin Cord Bandit; Rayne; Kaiyah; Taz; Chance; Son of Zeus 21:03 18:52 39:55 2 2
4 4 Kim Offner Axel; Winter; Darka; Healy; King 20:00 20:51 40:51 1 1
Class: Pee Wee Distance: 0.00 km
Rank Award Driver Dog(s) Heat 1 Total Driver Points Dog Points
No results recorded
Class: Canicross (1 Heat) Distance: 0.00 km
Rank Award Driver Dog(s) Heat 1 Total Driver Points Dog Points
1 NM Tristan Lindner Casper 12:12 12:12 NA NA
2 1 Alan Bowles (R) Porsha 12:13 12:13 NA NA
3 2 Ian Dobson Shaylee 13:40 13:40 NA NA
4 3 Michelle Farrow Nina 16:05 16:05 NA NA